ARCHITEKTURA INTERIÉR DESIGN 

O nás

Architektonická a projekční kancelář Atelier A.B.D. s.r.o. byla založena ing. arch. Darkem Dupalem ( *1964 České Budějovice) a ing. arch. Vladimírem Bidlem ( *1965 Praha).

Oba společníci se po absolvování ČVUT-fakulty architektury v Praze (1982-1988) spolu sešli již v roce 1988 v žižkovském atelieru SURPMO Praha (práce na projektech rekonstrukce domů na Malé Straně-Jánském vršku v atelieru ing. Steinera a ing. Krausové) a následně spolupracovali ve vídeňské kanceláři architekta Heinze Lembergera (arch. Dupal v letech 1989 - 1992, arch. Bidlo v letech 1990 - 1994), kde spolupracovali na řadě projektů v Rakousku i zahraničí (rekonstrukce a dostavba domu na Getreidemarkt - Vídeň, obchodní centrum Dornermarkt - Vídeň, Shopping center Bratislava, Tanzschule Dorner - Vídeň, soutěž na EXPO 92 Vídeň, expozici Rakouska na výstavách v polské Poznani a Moskvě, lázeňský hotel na Semmerinku a řadu projektů a realizací půdních vestaveb).

V roce 1994 založili sdružení Atelier A.B.D., které bylo v roce 1997 transformováno do společnosti s ručením omezeným. Sídlo společnosti je v současné době ve Spálené ulici 17 na Praze 1. Hlavní náplní činnosti je vypracovávání architektonických návrhů a kompletní projekční práce v oblasti administrativních, bytových, obchodních, průmyslových a zdravotnických staveb, návrhy a realizacemi interierů, rekonstrukce a revitalizace objektů, urbanismus a územní plánování, vedení staveb, design nábytku, zpracovávání vizualizací projektů a užitá grafika. V současné době má firma 9 zaměstnanců (převážně architektů) a 5 externích spolupracovníků, pracuje se softwarem ArchiCad a AutoCAD.

Mezi nejvýznamnější projekty patří obchodně-administrativní objekt Keramika (pův.Goldbeck) v Praze 5 - Stodůlkách, administrativní centrum Explora Jupiter v Praze 13 - Nových Butovicích, bytový dům v ulici Slávy Horníka v Praze 5, administrativní objekt Linzia Argo v Praze 6 Vokovicích, rekonstrukce a dostavba administrativního areálu Citibank (Koospol) v Praze 6, novostavba Domu Bible v Praze 8, dostavba výrobního areálu firmy Ziegler v Nýřanech u Plzně, administrativní a prodejní objekt společnosti Kinnarps v Čestlicích, projekt nového městského centra v Taosu v Novém Mexiku (USA), pobočku banky Volksbank na Příkopech v Praze 1, spolupráce na rekonstrukci a dostavbě banky Raiffeissen v centru Českých Budějovic, rekonstrukce a interiery banky Interbank na Václavském náměstí v Praze 1, lékárna a zdravotnické zařízení v Českých Budějovicích, obchodní prostory v Plzni, Pardubicích, Bratislavě, řadu bytových a obytných staveb - převážně rekonstrukcí a půdních vestaveb na Praze 1, 2 a 5 a řadu interierů obchodních (Benetton, Creation Stummer, CK Alex...), bankovních (Volksbank, Bank Austria-Creditanstalt, Raiffeisenbank, Interbanka..) i soukromých prostor (byty a vily).

Atelier se také zůčastnil několika soutěží - např. návrh pavilonu pro Expo 2000 v Hannoveru (3.místo), dům s pečovatelskou službou v Písku, regenerace nábřeží v Českém Krumlově, interiery pro ČMSS v Praze 2, dostavba Slunečního náměstí Praha 13 a řada dalších.

V průběhu své existence kancelář spolupracovala na projektech s řadou zahraničních i českých architektů (Heinz Lemberger - Wien, Rakousko, Zellinger und Partner -Linz, Rakousko, Lohan Associates -Chicago, USA, Ranný architects, a.j.) i stavebních a projekčních společností (Goldbeck - Bielefeld, Německo, Obermayer AS- Praha-Mnichov, Německo, Skanska, Porr(Česko), Metrostav aj.).

Mezi klienty naší společnosti patří a patřili Radiomobil (T-Mobile) a.s., Citibank a.s., Euned s.r.o., PDP-IRES s.r.o., Kinnarps a.s., BOP Immoholding GmbH, Quinlan Private Golub a.s.(Jungmannova s.r.o.), Viterra a.s., Orco a.s., Uniqa a.s., Crocodille a.s. a řada dalších společností a privátních investorů a stavebníků.

Společnost disponuje týmem zkušených architektů a projektantů a zabývá se kompletní činností související s projektováním pozemních staveb (od vypracování studií a obstarání podkladů až po kolaudaci stavby se zajištěním veškerých administrativních kroků) a interierů, a to včetně inženýrské činnosti, autorských a technických dozorů, vedení staveb a kontroly finančních toků a spolupracuje s kvalitními týmy subdodavatelů jednotlivých profesních částí (statika, vytápění, vzduchotechnika, chlazení, zdravotechnika, požární bezpečnost staveb, sadové a zahradnické projekty a další)

Atelier A.B.D. s.r.o.
Darek Dupal
Vladimír Bidlo
Atelier A.B.D. s.r.o.
Copyright © 2009 ATELIER A.B.D. s.r.o. Všechna práva vyhrazena. | Powered by Picabo WebAdmin 2008.